TJ Tesla Brno - oddíl moderní gymnastiky

   Historie

 

TJ TESLA BRNO POŘÁDÁ NÁBOR

talentovaných děvčátek (ročník 2012 a mladší) do oddílu moderní gymnastiky

   

Gymnastika je sportem, který je dobrou průpravou téměř pro všechny ostatní druhy sportů. Dívky cvičí jak v individuálních sestavách tak v pódiových skladbách. Tím se naučí spolupráci v kolektivu i spoléhat se jen samy na sebe. Kromě ohebnosti, vytrvalosti apod. trénujeme především koordinaci pohybu těla s náčiním, a ta se dívkám může hodit, ať už by se v budoucnu rozhodly i pro některý jiný sport.

V případě zájmu se dostavte na nábor, který se koná

v úterý 4. září 2018 v 17:00 hod.

nebo každou další středu v září od 17:00 do 18:00.

Těšíme se na Vás!

Oddíl moderní gymnastiky TJ Tesla Brno patří k nejstarším v ČR. Jeho vznik se datuje do roku 1959, tehdy jako umělecká gymnastika TJ Slavoj Tesla. Během své dlouholeté tradice vychoval řadu vynikajících závodnic a trenérek. V 60. letech v něm trénovaly legendy umělecké gymnastiky sestry Machatovy. V roce 1983, kdy byla dokončena stavba navé sportovní haly na Lesné v Brně, zahájila svoji činnost při oddíle MG i TSMka (tréninkové středisko mládeže) pod vedením vynikající trenérky Ivy Huňáčkové (bývalé úspěšné reprezentantky Ivy Zahrádkové). Vychovala řadu vynikajících reprezentantek – závodnic MG. Za všechny vzpomeňme Janu Šrámkovou (pozdější účastnici Olympijských her v roce 1992 v Barceloně), Michaelu Plevačovou, Ditu Žežulkovou a Renatu Tišnovskou – účastnice mistrovství Evropy ve společných skladbách a z těch mladších, které po ukončení činnosti TSM v roce 1993 přestoupily do SK Gity MS Brno, jmenujme Evu Polišenskou, Lucii Bárkovou - mistryni republiky 1998 a Žanetu Černohlávkovou – účastnici mistrovství světa, Evropy a absolutní mistryni republiky pro rok 2001.

Po skončení činnosti TSM funguje tento oddíl především díky své předsedkyni, trenérce a rozhodčí, Mgr. Jaroslavě Červinkové a ostatním trenérkám: Ivě Šedové, Lence Suchánkové, Evě Vašutové, Marcele Kouřilové, Haně Funkové a také díky obětavé práci těch mladších trenérek, abecedně to jsou: Kamila Babáčková, Mariana Černá, Jana Červinková, Nikola Přichystalová, Barbora Střechovská a Lenka Svobodová. S organizací závodů nám kromě rodičů hodně pomáhají Vlaďka Přemyslovská a RNDr. Barbora Ravčuková.

V poslední době se činnost oddílu zaměřila hlavně na výchovu závodnic pro společné skladby, kde jsme získali řadu úspěchů a vychovali řadu nadějných závodnic mezi jinými i Janu Pešinovou, která přestoupila v roce 1998 do SK Gity MS Brno, byla účastnicí mistrovství Evropy a v roce 2000 se stala juniorskou mistryní republiky, Michaelou Hamžovou a Hanou Navrátilovou, které byly na mistrovství Evropy ve společných skladbách r. 2001. Vše se dělo pod dohledem zakládající členky umělecké gymnastiky u nás, trenérky I. VT a mezinárodní rozhodčí, paní Libuše Pliskové, která nám byla svojí dlouholetou nejen sportovní, ale i životní zkušeností, velkým vzorem.

V roce 2017 se naše ochovankyně Veronika Gumenyuk stala vícemistryní republiky v kategorii naděje staší.
V roce 2018 se naše závodnice zúčastnily mistrovství světa v estetické skupinové gymnastice.

 

| Mapa stránek | www pocitadlo | ©2005 Herta a Janca